Haber

Zonguldaklı Madenci Mancar, söz verdikleri enkazdan kurtardıkları depremzede ile görüntülü görüştü.

Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen Adıyaman’da enkazdan kurtardıkları kişiye mangal ikram edeceklerinin sözünü veren ekipteki madenci, depremzede ile görüntülü görüştü.

Genel Maden İşçileri Sendikası’ndan (GMİS) yapılan açıklamada, bölgeye sevk edilen Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan maden işçilerinin Türkiye ve dünya gündeminde 14.000’den fazla işçinin bulunmasıyla ülke ve dünya gündeminde yer aldığı belirtildi. onlarin çabaları.

Adıyaman’da grupta bulunan 17 yaşındaki maden işçisi Murat Biçer, Ali Koç’u (62) enkazdan kurtararak, “Depremden sonra Adıyaman’a ilk giden ekip olan Murat Biçer, Ali Koç’u yaraladı. Felaketin ikinci gününde enkazdan çıkarılan Ali Koç’u kurtarma çalışmaları sırasında neşelendirmek isteyen bir madenci, “Zonguldak’tan geliyoruz. Zonguldak’ın mandırası güzeldir. Ben sana mangal yediririm merak etme.” diye seslendi.” terimler yer aldı.

Ali Koç’u kurtaran ekipte yer alan işçi Biçer’in görevinin ardından şehre döndüğü belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Biçer, Ali Koç’un damadından aldığı mesajla duygusal anlar yaşadı. Mesajda ‘İyi geceler kalbimin kahramanı. Ailene sağlıkla kavuşmuşsundur. ömür boyu mutluluk.’ Biçer, hastanede tedavi gören Ali Koç ile cep telefonundan görüntülü görüştü.Biçer, “Mangar yemeye bekliyoruz. Başımızın üstünde yeriniz var, misafirimiz olacaksınız. Umarım dualarınız bizi ayakta tutar. Geçmiş olsun.” Ali Koç, “Elinizden geleni hatta daha fazlasını yaptınız. Tanrı seni korusun. Öyle bir destek oldun ki kimsenin yapamadığını yaptın. Tüm dostlarıma selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Senin çaban her şeyin üstünde. Bu çalışma takdire şayandır.” dedi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Biçer, enkaz altından 11 yaralıyı kurtardıklarını anlatarak, “Hayat kurtardığımıza çok sevindim. Alamadığımız canlar oldu. Keşke onları da kurtarabilseydik. keşke yaşamasaydık ama yaşadık.” sözlerini kullandı.

haber-kemah.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu