Haber

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, İl Emniyet Müdürlüğü rütbe terfi törenine katıldı

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, İl Emniyet Müdürlüğü rütbe terfi törenine katıldı.

Tece’de düzenlenen törene Vali Pehlivan’ın yanı sıra Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Fuat Gedik’in yanı sıra Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz, Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, güvenlik görevlileri ve aileleri katıldı. Polis Evi.

Törende konuşan Vali Pehlivan, Türk Polis Teşkilatının Türkiye’nin en köklü teşkilatlarından biri olarak bu yıl 178. yılını doldurduğunu belirterek, “İnşallah bugüne kadar olduğu gibi daha nice asırlar boyunca devletimize ve milletimize özveriyle hizmet etmeye devam eder. Emniyet teşkilatımızın başarısı, toplumumuzun, ülkemizin suça ve suça karşı etkin olması, toplumumuzun denizin merkezlerinde daha huzurlu olması, ülkemizin her geçen gün daha huzurlu olması, kentimizin her geçen gün daha huzurlu olması demektir. polis memurları toplumumuzu yani insanımızın can ve mal güvenliğini sağlamak adına çok değerli görevler yapmaktadır.Bu olağan görevler meşakkat, özveri, emek ve cesaret ister.Bu hizmet yolculuğu öyledir ki, bu yolda şehitlik ve gazilik vardır. Nitekim bugün Tece Polis Evimizde bu töreni yapıyoruz.Bu polis lojmanı bir şehidin adını taşımaktadır.Devletin ve aslında tüm ilin güvenliği adına göğsünü siper etmiş şehit polisimiz Sedat Gezer’i bu vesileyle anıyorum. tüm vatanın, onun iyiliği, birliği ve bütünlüğü adına, manevi şahsında tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta kalan gazilerimizi de minnetle anıyorum, Allah onlardan razı olsun.”

Şehitlerin en yüce makamlara ulaştığını vurgulayan Pehlivan, “Mesele rütbe ise tabi ki görevi yaparken ulaştığımız rütbeler çok değerli, çok değerli, çok değerli ama bu mesleği yaparken, şehitlik, gazilik gibi her türlü rütbelerin üzerinde rütbeler almak mümkündür.Allah hepinize teşkilatın tüm mensuplarına hayırlı görevler ve güzel dereceler nasip etsin.Terör örgütlerine karşı mücadelemiz devam edecek.

Konuşmaların ardından Vali Pehlivan ile birlikte İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın eşlik ettiği polis memuruna rütbeleri verildi. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu