Teknoloji

Citroen’in yeni CEO’su belli oldu

Fransız otomobil üreticisi Citroen’de üst düzey yönetim değişikliği yaşandı. Stellantis bünyesindeki markadan yapılan açıklamada, Citroen’in yeni CEO’su olarak Thierry Koskas’ın atandığı bildirildi.

Mart ayında göreve başlayacak olan Thierry Koskas, Citroen’in CEO’luğunun yanı sıra Stellantis’in Pazarlama ve Satış Müdürü olarak görev yapacak.

Koskas’ın doğrudan Stellantis CEO’su Carlos Tavares’e bağlı olacağı da belirtiliyor. 18 yıl boyunca Renault’da farklı görevler üstlenen Koskas, 2019 yılından itibaren Stellantis’in pazarlama ve satış operasyonlarından sorumlu.

Koltuğu Thierry Koskas’a devreden Vincent Cobée’nin şirket dışında bireysel projeleri üzerinde çalışmaya karar verdiği aktarıldı. Cobée, Ocak 2020’den beri markanın CEO’su.

Randevu hakkında konuşan Stellantis CEO’su Carlos Tavares şunları söyledi: Stellantis’in ikonik Citroen markasını geliştirirken pazar trendinin yanında yer alabilmesi için şirketimiz için bu stratejik ve değerli görevleri yerine getirme konusunda Thierry Koskas’a güvenim tam. Citroen’in Stellantis marka portföyündeki konumunu ve gelecekteki işlerindeki başarısını tanımladığı için Vincent Cobée’ye teşekkür ederim. Keşke”söz konusu.

hayratajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu