Haber

CHP Özel: “Kılıçdaroğlu’na Suikast Duruşmaları Geliyor”

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast düzenlenebileceğini duyduklarını söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı ilan edilen CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun öldürüldüğünü duyduklarını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, depremden etkilenen Malatya’ya bugün geldi. Gündüz çadır kentlerde ve konteynerlerde kalan vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları yerinde tespit edecek olan Kılıçdaroğlu, akşam saatlerinde Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesine gidecek.

“Suikast söylentileri var”

Halk TV yayınına bağlanan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu’nun afet bölgesine yaptığı ziyaretler hakkında bilgi verdi. Öte yandan Özel, Kılıçdaroğlu suikastını duyduklarını söyleyerek, şunları söyledi: 54 arkadaşımız sahada görevini yapıyor. Suikast sesleri geliyor. Korucularımızın sayısında bir artış yok, Kılıçdaroğlu’nun da böyle bir talebi yok. Normal ofis aracını kullanıyor. Ama tabi durum ciddi. Zırhlı araç gönderdiler Kılıçdaroğlu kabul etmedi. Bu tehditler aslında seçimi bir korku iklimine sokmaya yöneliktir. arkası boş mu Artvin Şavşat’ta konvoyumuz ateş altındaydı. Adalet Yürüyüşü sırasında bir saldırı oldu. Ankara Çubuk’ta çıplak elle öldürmek istediler. Girdiği eve yakın olduğunu söylediler. Onlardan biri hapse girmedi.

Bize gelen istihbaratın yetkililerde olmaması mümkün değil. Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki yetkililere güveniyoruz. Zaaf ise onları yönetmesi için Soylu’ya verilmesi ve siyaset malzemesi olarak kullanılmasıdır. Ne yaparlarsa yapsınlar asla korkmuyoruz. Bunu korku iklimine çevirmeye çalışanlara karşı, bu seçimi bahar iklimi ile yaşamanızı ve o baharın geleceğini hatırlatırız. İstanbul’a bahar geldiği gibi Türkiye’ye de bahar gelecek.’

ahirliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu