Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC’de resmi törenle karşılandı.

– Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC’de resmi törenle karşılandı

LEFKOŞA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış ve Özgürlük Günü ve Yeni Ercan Havalimanı’nın açılışı nedeniyle geldiği KKTC’de resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkeleri turunun son durağı olan Birleşik Arap Emirlikleri’nin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış ve Özgürlük Bayramı ve Yeni Ercan Havalimanı’nın açılışı kapsamında bugün açılışını yapacağı Yeni Ercan Havalimanı’na geldi. Cumhurbaşkanlığı özel uçağı “TC-TRK” ile saat 13.20’de havalimanına inen Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı resmi törenle karşıladı. İstiklal Marşı’nın söylendiği törende Erdoğan, karşılama nöbetçilerini selamladı. Ardından KKTC heyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tanıtıldı.

Yeni havalimanına inen ilk lider: Erdoğan

Açılışı yapılacak havalimanına ilk inen lider Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Ercan Havalimanı’nın açılış törenine katılacak ve ardından KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile ikili görüşme yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmenin ardından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakacak ve ardından Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerine katılarak KKTC programını tamamlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a KKTC ziyaretinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Zafer Sırakaya, MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, Cumhurbaşkanlığı Link Lideri Fahrettin Altun, MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç ve Cumhur İttifakı Lideri eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu